Wielkanocne koszyczki z papieru

Wielkanocne koszyczki z papieru

Z kolorowego papieru i bibuły możesz wyczarować z dzieckiem śliczne koszyczki wielkanocne, którymi udekorujecie mieszkanie w świąteczny czas.

Na bazie kwadratowej kartki o dowolnych wymiarach możesz wykonać prosty koszyczek z papieru. Tak jak pokazano na zdjęciu, podziel kartkę na 9 małych kwadracików.

Rozetnij wzdłuż przerywanej linii, jak na fotografii, zegnij i sklej, by powstał kształt koszyczka.

Doczep rączkę z podłużnego kawałka papieru , ozdób kolorowym ornamentem i gotowe.

Poniżej kolejny pomysł – propozycja, na ozdobny koszyczek…

…który bez ozdób wygląda tak:

Tutaj znajdziesz do niego schemat.

Ten koszyczek upleciony został z bibuły marszczonej (grubszy warkocz na koszyczek, cienszy na rączkę) i przyklejony do okrągłego wieczka po serkach topionych. Rączka usztywniona drucikiem wplecionym w warkocz.

Kolejny koszyczek możecie przygotować również na bazie okrągłego wieczka od serków topionych. By podwyższyć mu ścianki obklejamy go wokół kartką papieru i przymocowujemy rączkę do trzymania. Teraz kolejny etap – szykowanie bibuły. Odcina się 2 równe paski bibuły (około 3 cm). Każdy pasek trzeba ponacinać z brzegu. Oba paseczki po rozwinięciu splatamy ze sobą. Są wtedy takie puszyste. Takimi puszystymi skręconymi bibułkami owijamy posmarowany klejem koszyk.

Pomysł, wykonanie i zdjęcia:
p. Joanna Hoffmann ze Szkoły Podstawowej w Bojszowach i
p. Grażyna Grzybowska z SP nr 12 w Gliwicach.

Aleksandra Dajczak

Twórca portalu kuradomowa.com, bibliotekarz, webmaster i twórca biżuterii z zamiłowaniem do gotowania oraz rzemiosł różnych.

Ten post ma 2 komentarzy

  1. Bardzo nieczytelny kurs. Chciałabym zrobić pierwszy koszyczek, ten z papieru, składany z 9 kwadratów, ale nie ma zdjęć jak go zrobić. Kilka zdan tylko i to niejasnych. Szkoda

Dodaj komentarz

Zamknij menu
%d bloggers like this: