Makramy sploty i węzły

Makramy sploty i węzły

Makrama – sztuka tworzenia węzłów jednym kojarzy się z wiszącymi kwietnikami, jakie królowały w szkole na zajęciach praktyczno – technicznych, innym z kolorowymi bransoletkami przyjaźni z muliny. Powiedzmy sobie jednak, że kwietniki i bransoletki to nie wszystko.

Już nawet z podstawowych węzłów płaskich i splotu żeberkowego można wyczarować dużo więcej. Bajeczne torby, oryginalne wisiorki, frędzle przy ulubionym szaliku, ciekawe bieżniki, koronkowe wykończenia do serwetek, paski, kartki z życzeniami i wiele wiele innych. Możliwości są niemal nieograniczone.

W książce Rosalby Niccoli i Marcella De Ferrari: „Makramy. Sploty i węzły” wydanej przez Wydawnictwo RM znajdziesz nie tylko krótki kurs wiązania makramy dla początkujących, wzory fantastycznych splotów koronkowych oraz pomysły na dodatki do i ozdoby dla nas i naszego domu. Są tam nawet wzory na urocze figurki do bożonarodzeniowej szopki.

Zobaczcie zresztą sami. Dzięki uprzejmości Wydawnictwa RM publikujemy darmowy fragment książki: „Makramy. Sploty i węzły”. Dowiesz się z niej jak i z czego można wiązać węzły i supełki oraz jak się zabrać za splot żeberkowy. Nauczysz się także dwóch wzorów koronkowych: koronki ze splotem tiulowym jak też wzoru motylka (ach, ten motylek jest po prostu uroczy). Zobaczysz też jakie efekty daje łączenie makramy z innymi materiałami, w tym wypadku ze skórą.

Aleksandra Dajczak

Twórca portalu kuradomowa.com, bibliotekarz, webmaster i twórca biżuterii z zamiłowaniem do gotowania oraz rzemiosł różnych.

Dodaj komentarz

Zamknij menu
%d bloggers like this: