Reklama

Designed by:

JAK ZROBIĆ KURKĘ Z MASY SOLNEJ - KURS KROK PO KROKU

Zapraszamy do wykonania kurki złotopiórki z masy solnej według kursu krok po kroku publikowanego tu we współpracy z blogiem Szczypta Magii.


Co będzie nam potrzebne:

 • masa solna,
 • kulka z folii aluminiowej,
 • pół wykałaczki,
 • wałek,
 • nóż,
 • foremka do ciastek,
 • woda i pędzel.
 • Na początku rozwałkowujemy kawałek naszego ciasta na około 0,5 cm i przykładamy naszą kulkę foliową, po czym obrysowujemy jej kształt. Pamiętajmy o tym, aby zarys był nieco większy, bo braknie nam ciasta na zalepienie kulki w całości. Nadmiar ciasta wyciągamy na ogonek naszej kurki i nacinamy nożem w kilku miejscach.

  Teraz bierzemy połówkę z wykałaczki i wbijamy w miejsce, w którym będziemy przyklejać głowę. Namaczamy miejsce przy wykałaczce oraz samą wykałaczkę wodą i nadziewamy kuleczkę z masy, która będzie głową naszej kurki. Następnie rolujemy dziobek odciągając część masy z główki kury i dziobek gotowy :)

  Kolejnym krokiem jest zrobienie czubka. Po prostu ściskamy czubek głowy tak jak pokazałam na zdjęciu dowolną ilość razy oraz na taką długość jaką uważacie za słuszną. Moja kurka ma mały czubek, ale swoim możecie zrobić długie i je zagiąć :) Możecie naciąć czubek nożem jeśli chcecie, lub zostawić w nietkniętym stanie. Następnie z kawałka rozwałkowanego ciasta odciskacie kształt foremki, z której zrobimy skrzydła.

  Przecinamy na pół i doklejamy na wodzie na skrzydełka. Możecie je zagiąć bardziej w górę lub pozostawić proste. To już w waszej inicjatywie :) Następnie nacinamy nożem piórka i Kura jak się patrzy :)

  Opracowała Kinga, autorka bloga Szczypta Magii.


  comments powered by Disqus

  Pomóż promować Kurę Domową! Wklej link do tego artykułu na swojego bloga lub stronę internetową:

  <a href="http://www.kuradomowa.com/zrobtosama/kurka_z_masy_solnej_krok_po_kroku.shtml">JAK ZROBIĆ KURKĘ Z MASY SOLNEJ - KURS KROK PO KROKU</a>

  albo na forum internetowe:

  [url=http://www.kuradomowa.com/zrobtosama/kurka_z_masy_solnej_krok_po_kroku.shtml]JAK ZROBIĆ KURKĘ Z MASY SOLNEJ - KURS KROK PO KROKU[/url]


  Powrót do:

  [Zrób to sam(a)] | [Strona główna]


  Reklamy

  Kura Domowa poleca

  Uwagi

  (C) 2005-2018 Kura Domowa - wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści z serwisu bez pisemnego upoważnienia jest zabronione.

  Na wielu stronach internetowych, także u nas, wykorzystywane są cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, by wyświetlać reklamy dopasowane do Twoich preferencji oraz do gromadzenia przez nas statystyk ruchu na stronie. Nowe regulacje prawne zobowiązują nas do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy, niż dotąd, sposób.

  Dalsze korzystanie z naszych stron bez zmiany ustawień przeglądarki będzie oznaczało, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie. Jeśli jednak chcesz je wyłączysz, tu znajdziesz instrukcje jak to zrobić.

  Polityka prywatności serwisu

  w przypadku pytań prosimy o kontakt pod adresem: info@kuradomowa.com

  Reklamuj się w Kurze Domowej - informacja dla reklamodawców